Ako sú na tom slovenskí blogeri? Vedia niečo o Miláne? Navštívili už toto mesto alebo sa sem chystajú? Aké miesta odporúčajú a čo by sami chceli vidieť a zakúsiť? Vyspovedala som desať (plus jeden) slovenských blogerov a blogerky.

Roland Vojkovský z vojkovsky.sk a Henrietta Vojkovská z elegantnyweb.sk

V Miláne sme ešte neboli, no určite patrí na zoznam miest, ktoré by sme chceli v blízkej budúcnosti navštíviť. Futbal mám rád asi ako každý chlap, takže pre mňa by bola jednou z hlavných atrakcií navšteva štadiónu San Siro (ideálne počas nejakého zápasu, nech máme plný lokálny zážitok 🙂 ). Manželka futbal veľmi nemusí, ale kvôli mne by do toho išla. Milánsky dóm, Galériu Viktoria Emanuela II., Castello Sforzesco alebo napríklad Park Sempione by sme užili už obaja rovnako. V Taliansku by sme si neodopreli miestne jedlo a ja aj niekoľko káv denne. Tipy na reštaurácie a kaviarne, ktoré stoja za to, by sme si predtým, samozrejme, vypýtali od Kataríny. 🙂

Aleš Tvrdý z photoandtraveling.com

V Miláne som už bol. Ak sa ráta aj okolie Milána, konkrétne Bergamo, kde je letisko, kam lieta z Bratislavy Ryan Air, tak som bol v Miláne x-krát. Práve kvôli tomu, že toto letisko takmer vždy bolo mojou prvou prestupovou zastávkou na najlacnejších cestách po Európe. Okrem toho som však bol aj párkrát v samotnom meste, lebo som bol zvedavý, ako vyzerá. Zrejme to bude klišé, ale veľmi sa mi páčilo námestie okolo Duomo. Tam to je naozaj veľmi pekné, no nie to najkrajšie. Odmalička som aktívny športovec. Či už reálne alebo pri sledovaní športu, ako divák. Preto je pre mňa v Miláne najkrajšia časť v meste štadión San Siro. Hráva na ňom aj môj obľúbený klub Inter Miláno. Keď ostaneme pri tom San Sire, raz sme sa tam spolu aj s mojimi 3 kamošmi vybrali. Večer sa malo hrať mestské derby medzi Interom a AC Miláno. Veril som, že sa dostanem na ten zápas za nejakú „normálnu“ cenu vstupenky. Opak sa stal pravdou a nám sa to nepodarilo. Takže to bolo v ten večer mierne sklamanie. Výlet to nepokazilo. Práve naopak, bola to úžasná cesta. Odvtedy však stále snívam o tom, že sa na ten štadión raz dostanem a pozriem si naživo, ako hrá môj obľúbený klub.

Alexandra Kováčová z crazysexyfuntraveler.com

V Miláne som bola viackrát ešte pred rokmi, kedy som ešte pracovala ako letuška. Vždy som tam išla len na pár hodín, a odtiaľ potom niekde inde. Uvedomujem si, že to je škoda, lebo Miláno vraj toho ponúka vcelku veľa. Ja som si tam stihla však pozrieť iba katedrálu, hlavné námestie s množstvom holubov, pár obchodíkov a pamätám si aj nejakú výstavu zaujímavých sôch blízko hlavného námestia. Celkom sme sa nasmiali pri fotení s kamošmi pri obrovských sochách slimákov. No a samozrejme som si stihla odskočiť aj na obed, bez typických talianskych cestovín by to nešlo odísť.

Tony Dúbravec z tonydubravec.com

Miláno je super mesto, ktoré má všetko, čo potrebujete na príjemné strávený čas. Miesta dýchajúce históriou ale aj romantikou. Skvelé jedlo s ešte lepšou kávou na každom rohu pre všetkých labužníkov. Na svoje si prídu dámy na nákupoch, páni na futbale a nakoniec spolu na večeri alebo prechádzke. Teším sa, kedy sa v Miláne ocitnem znova, pretože sa je naozaj na čo tešiť.

Radoslav Hoppej z Nie je túra bez štúra

Na mojom blogu Nie je túra bez Štúra sa venujem cestovaniu a spoznávaniu Slovenska, no tak ako každý správny cestovateľ, tak aj ja mám cestovateľské sny, ktoré sa týkajú zahraničia. Verím, že raz sa mi podarí dostať sa aj do Kalifornie či Tokia. Rád by som niekedy navštívil aj Miláno, láka má jeho atmosféra a verím, že sa mi podarí urobiť si aj nejaké to selfíčko pri milánskej katedrále, ktorá vyzerá naozaj krásne.

Andrea Zahurancová z eyerim.com

Asi nebudem veľkou výnimkou, no Miláno vnímam najmä v spojení s módou. Ako prvé mi napadnú okuliare, keďže s nimi každodenne pracujem a práve v Miláne sídli spoločnosť, ktorá vlastní väčšinu svetoznámych značiek slnečných aj dioptrických okuliarov.
V Miláne som si viackrát spravila poldňovú zastávku počas mojich pravidelných roadtripov po krajine. Aj napriek tomu, že nie som veľký fanúšik rušných miest a skôr ma láka príroda, má toto mesto podľa mňa čaro a vyžaruje príjemnú atmosféru – darmo, je to Taliansko, ktoré dostane hádam každého. Chutné jedlo, vynikajúca zmrzlina, romantické uličky a bohatá história. Určite odporúčam navštíviť – minimálne sa tam na pol dňa zastaviť.

Adam Suchánek z adamrustman.com

V Miláne som zatiaľ nebol, ale určite sa tam niekedy ocitnem. Očakávam tam veľké nákupy a klasické Taliansko, takže veľa histórie, jedla a slnka. Musím priznať, že vôbec nie som zorientovaný v tom, čo Miláno ponúka, obvykle zachytím iba modelky z môjho friendlistu pred Duomo. Určite by mohlo byť zaujímavé ocitnúť sa tam v priebehu módneho týždňa, tak ako som sa nedávno ocitol vo Florencii počas výstavy Pitti Imagine. Som si istý, že toto mesto mi má čo ponúknuť, takže sa tam možno niekedy vypravím aj z vlastnej iniciatívy.

Juliana Antožyova z lifeisbetterinbikins.net

V Miláne som síce ešte nebola, ale Taliansko ako také mi je veľmi blízke, a preto by som túto metropolu určite rada navštívila. Najviac ma láka vidieť asi tri najhlavnejšie miesta, a to Duomo di Milano či pozrieť si z blízka slávnu Galériu. Na námestí Piazza del Duomo by som možno mala miernu paniku z toľkého vtáctva (mám stres z holubov), ale aj tak by som to riskla a dala si tam minimálne fotku s nejakou dobrou zmrzlinou v ruke. Tak snáď sa už čoskoro uvidíme v Miláne.

 

Marika a Michal Srnánkovci z cestujsdeťmi.sk

V Miláne sme, samozrejme, boli, ešte bezdetí a všetky talianske mestá priam zbožňujeme. Benátky, Rím, San Marino, … aj Miláno. Najviac sa nám páčila jednoznačne celková atmosféra tohto módneho mesta, maličké skryté uličky s úžasnými kaviarňami a reštauráciami, pekárne, vôňa na každom kroku iná. Pizza, cestoviny, káva, zmrzlina. Dámy v klobúkoch a drahé autá. Talianske Monaco 🙂 Nám sa veľmi páčilo aj Duomo, na ktoré sme si vyšli až hore na strechu 🙂

Milan Bardún z bezmapy.com

V Miláne som bol len na letisku, no dodnes si pamätám, ako vyzeral môj boarding pass. Milan to Milan, haha. Predbežne mám predstavy o Miláne zrejme ako každý – je to mesto módy, kde sa treba odfotiť na námestí. Avšak, viem, že okolo Milána je niekoľko krásnych jazier a hôr, čiže keď sa tam vydám, určite si spravím výlet aj do prírody. A navyše, veľa známych mi hovorí, že by som nemal vynechať ani Bergamo.

Všetkým blogerom, ktorí mi do ankety prispeli, zo srdca ďakujem! Či už ste v Miláne boli, alebo sa sem chystáte, je to vždy zážitok. Samozrejme, najviac sa skloňovalo okolie milánskej katedrály, nákupy, móda, skvelé jedlo, káva a zmrzlina. Beriem to ako výzvu, a určite v najbližšom čase zmapujem najlepšie tunajšie zmrzlinárne a kaviarne (pražiarne), ako aj street foody a cukrárne. Asi najskôr tie zmrzliny, keďže teploty sú tomu priaznivo naklonené 🙂 .  O štadióne San Siro bude takisto reč, navštívime tiež Teatro La Scala a, samozrejme, milánsky dóm! Dúfam, že ani pripravované cestopisy z Bergama a mestečiek okolo veľkých jazier Milana Bez mapy nesklamú, ale inšpirujú k tomu, aby si spolu s ostatnými blogermi aj neblogermi poznačil  Miláno do kalendára ako jednu z najbližších budúcich destinácií. Verím, že budete sledovať môj blog, aby ste sa o tomto meste dozvedeli čo najviac a mohli ohurovať svojich spolucestujúcich znalosťou všetkých miestnych vychytávok. Vidíme sa v Miláne!

Pin It on Pinterest

Share This