Spolupráca

Po roku pomerne úspešného blogovania na blogerskej platforme denníka SME som v lete roku 2018 založila túto stránku venovanú metropole Lombardie. Najprv som trochu váhala, či to predsa len nie je príliš úzka téma, ale čím dlhšie tu žijem, tým viac sa presviedčam o tom, že Miláno má čo ponúknuť – vždy a komukoľvek.

Blog Moje Miláno je venovaný tým, ktorí sa sem chystajú, aj tým, čo predtým o Miláne ako cieli svojej cesty nikdy nepremýšľali. Praktické informácie, rady, typy, kuriozity aj čerstvé aktuality pomôžu všetkým naplánovať si svoj pobyt čo najefektívnejšie a ešte si nechať niečo nabudúce.

Moje Miláno predstavuje mesto vo všetkých jeho podobách a odtieňoch. No nie len Miláno samotné, ale aj jeho okolie je plné atraktívnych lokalít – hory, jazerá, historické mestečká, termálne kúpele, lákadlá pre malých aj veľkých. Pestrú mozaiku možností tejto pulzujúcej metropole obohacuje strategická poloha mesta s troma medzinárodnými letiskami e efektívnym železničným spojením s celým Talianskom i blízkym zahraničím.

Verím, že tak, ako toto prekvapujúce a mnohotvárne mesto, aj môj blog využije svoj obrovský potenciál. A že ktokoľvek sa začíta do jeho riadkov, bude mať skôr-neskôr pocit, akoby tu sám žil a bude chcieť okúsiť neopakovateľnú milánsku atmosféru na vlastnej koži.

Mojim zámerom je priblížiť Vám toto mesto očami Slovenky v Miláne. Tak, aby ste ho mohli pokojne spoznávať aj bez sprievodcu, vybrať si to, čo sa páči Vám a objavovať miesta, o ktorých často ani mnohí samotní Milánčania veľa nevedia. Bude ma tešiť, ak sa Miláno stane miestom, kam sa budete chcieť stále vracať a nie len ďalším zárezom na Vašej cestovateľskej palici. 🙂

Jedinou témou, ktorej sa vyhýbam, je politika. Nenájdete tu ani moje selfie, pretože jediným protagonistom blogu je mesto samotné videné mojimi očami. Preto aj prevažná väčšina fotografií pochádza z mojej vlastnej produkcie. 

Moje Miláno v médiách:

Okrem autorského blogu v deníku SME spolupracujem s denníkom Hospodárske noviny a RTVS, predovšetkým ako zahraničná korešpondentka pre spravodajskú reláciu Ranné správy a autorka príspevkov pre magazín Svet v obrazoch. Niekoľko interview som poskytla aj Slovenskému rozhlasu. Moje Miláno sa predstavilo aj na stránkach mesačníka dopravnej spoločnosti Regiojet Žlutý. Úspešne sa rozbieha aj spolupráca s on-line magazínom Dromedár.

V prípade záujmu o spoluprácu ma môžete kontaktovať na pr@mojemilano.sk

Dovtedy, príjemné čítanie!

Pin It on Pinterest

Share This