O projekte

„Aha, Miláno, tam je Duomo a San Siro,“ reaguje bratislavský taxikár, keď odpovedám, odkiaľ som priletela. Niekto si spomenie ešte na operu La Scala a na Da Vinciho Poslednú večeru. A že sa tu dobre nakupuje.

Ale vedeli ste napríklad, že staré milánske električky jazdia po San Franciscu, že Miláno je menšie ako Bratislava, že tu takmer na každom kroku môžťete stretnúť strašidlo (nie, nielen počas fashion-weeku), že žiadna budova v meste – vrátane najnovších mrakodrapov – nesmie prevyšovať sochu Madony z milánskej katedrály, že si tu môžete dať rande naslepo v supermarkete a že na hlavnom námestí rastú banány?

Miláno má eleganciu Paríža, hipsterského ducha Berlína, nespavosť New Yorku, a to všetko šmrncuté talianskym temperamentom. Na svoje si tu prídu nákupné maniačky, futbaloví fanúšikovia, vymetači múzeí a galérií, workholici, labužníci aj milovníci „dolce far niente“.

Ak chcete spoznať každý kút Milána, nepremeškať najzaujímavejšie podujatia, nazbierať pár tipov na úžasné výlety do okolia, získať praktické info, vyskúšať si originálny recept, atď atď atď…vitajte na mojom blogu!

                                                   Katarína

Pin It on Pinterest

Share This